Stackpole Electronics Inc RNF14FTD294R
RNF14FTD294R
Part No.:
RNF14FTD294R
Datasheet:
ShinYuaRNF14FTD294R.pdf
Description:
RES 294 OHM 1% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
294 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)