Stackpole Electronics Inc RNF14FTD63R4
RNF14FTD63R4
Part No.:
RNF14FTD63R4
Datasheet:
ShinYuaRNF14FTD63R4.pdf
Description:
RES 63.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
63.4 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)