Stackpole Electronics Inc RNF14FTD80R6
RNF14FTD80R6
Part No.:
RNF14FTD80R6
Datasheet:
ShinYuaRNF14FTD80R6.pdf
Description:
RES 80.6 OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
80.6 Ohms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)