Stackpole Electronics Inc RNF14FTD8K87
RNF14FTD8K87
Part No.:
RNF14FTD8K87
Datasheet:
ShinYuaRNF14FTD8K87.pdf
Description:
RES 8.87K OHM 1% 1/4W AXIAL
Resistance:
8.87 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)