Stackpole Electronics Inc RNF14GAD2K20
RNF14GAD2K20
Part No.:
RNF14GAD2K20
Datasheet:
ShinYuaRNF14GAD2K20.pdf
Description:
RES 2.2K OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
2.2 kOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)