Stackpole Electronics Inc RNF14GAD3K30
RNF14GAD3K30
Part No.:
RNF14GAD3K30
Datasheet:
ShinYuaRNF14GAD3K30.pdf
Description:
RES 3.3K OHM 2% 1/4W AXIAL
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.093 Dia x 0.250 L (2.35mm x 6.35mm)