Stackpole Electronics Inc RNF18BTD5K11
RNF18BTD5K11
Part No.:
RNF18BTD5K11
Datasheet:
ShinYuaRNF18BTD5K11.pdf
Description:
RES 5.11K OHM 0.1% 1/8W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
5.11 kOhms
Tolerance:
±0.1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm)