Stackpole Electronics Inc RNF18FAD105K
RNF18FAD105K
Part No.:
RNF18FAD105K
Datasheet:
ShinYuaRNF18FAD105K.pdf
Description:
RES 105K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Resistance:
105 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm)