Stackpole Electronics Inc RNF18FTD3K24
RNF18FTD3K24
Part No.:
RNF18FTD3K24
Datasheet:
ShinYuaRNF18FTD3K24.pdf
Description:
RES 3.24K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Resistance:
3.24 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm)