Stackpole Electronics Inc RNF18FTD3K92
RNF18FTD3K92
Part No.:
RNF18FTD3K92
Datasheet:
ShinYuaRNF18FTD3K92.pdf
Description:
RES 3.92K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance:
3.92 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.125W, 1/8W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 155°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.071 Dia x 0.130 L (1.80mm x 3.30mm)