RDI, Inc. RNS-66100183NL
RNS-66100183NL
Part No.:
RNS-66100183NL
Manufacturer:
RDI, Inc.
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaRNS-66100183NL.pdf
Description:
SPEAKER
Packaging:
Box
Series:
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
310 Hz ~ 10 kHz
Frequency-SelfResonant:
310Hz
Impedance:
100 Ohms
Efficiency-dBA:
86.00
Efficiency-Testing:
1W/500mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
500 mW
Power-Max:
1 W
PortLocation:
Top
Shape:
Round, Square Frame
Material-Cone:
Material-Magnet:
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Wire Leads
Size/Dimension:
2.598 L x 2.598 W (66.00mm x 66.00mm)
Category:
Speakers
Datasheet:
ShinYuaRNS-66100183NL.pdf
1. How to order RNS-66100183NL on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RNS-66100183NL price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RNS-66100183NL?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 28A1050-32B0428 28A10508BIP0428 RFR576TI18-ASSY RNS-66100183NL 40A5758BIP1J11M
Part Number 28A1050-32B0428 28A10508BIP0428 RFR576TI18-ASSY RNS-66100183NL 40A5758BIP1J11M
Manufacturer RDI, Inc. RDI, Inc. RDI, Inc. RDI, Inc. RDI, Inc.
Packaging Box Box Box Box Box
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Technology Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic Magnetic
Type General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FrequencyRange 310 Hz ~ 10 kHz 310 Hz ~ 10 kHz 310 Hz ~ 10 kHz 310 Hz ~ 10 kHz 310 Hz ~ 10 kHz
Frequency-SelfResonant 310Hz 310Hz 310Hz 310Hz 310Hz
Impedance 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms 100 Ohms
Efficiency-dBA 86.00 86.00 86.00 86.00 86.00
Efficiency-Testing 1W/500mm 1W/500mm 1W/500mm 1W/500mm 1W/500mm
Power-Rated 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW 500 mW
Power-Max 1 W 1 W 1 W 1 W 1 W
PortLocation Top Top Top Top Top
Material-Cone - - - - -
Material-Magnet - - - - -
IngressProtection - - - - -
Ratings - - - - -
Termination Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads Wire Leads
Size/Dimension 2.598 L x 2.598 W (66.00mm x 66.00mm) 2.598 L x 2.598 W (66.00mm x 66.00mm) 2.598 L x 2.598 W (66.00mm x 66.00mm) 2.598 L x 2.598 W (66.00mm x 66.00mm) 2.598 L x 2.598 W (66.00mm x 66.00mm)