Vishay Dale RNX0253M60FKLB
RNX0253M60FKLB
Part No.:
RNX0253M60FKLB
Datasheet:
ShinYuaRNX0253M60FKLB.pdf
Description:
RES 3.6M OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
3.6 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)