Vishay Dale RNX02540M0FKLB
RNX02540M0FKLB
Part No.:
RNX02540M0FKLB
Datasheet:
ShinYuaRNX02540M0FKLB.pdf
Description:
RES 40M OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
40 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)