Vishay Dale RNX025430KJKR7
RNX025430KJKR7
Part No.:
RNX025430KJKR7
Datasheet:
ShinYuaRNX025430KJKR7.pdf
Description:
RES 430K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
430 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)