Vishay Dale RNX025432KDKWF
RNX025432KDKWF
Part No.:
RNX025432KDKWF
Datasheet:
ShinYuaRNX025432KDKWF.pdf
Description:
RES 432K OHM 0.5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
432 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)