Vishay Dale RNX02543M0JNLB
RNX02543M0JNLB
Part No.:
RNX02543M0JNLB
Datasheet:
ShinYuaRNX02543M0JNLB.pdf
Description:
RES 43M OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
43 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)