Vishay Dale RNX025470KFHR6
RNX025470KFHR6
Part No.:
RNX025470KFHR6
Datasheet:
ShinYuaRNX025470KFHR6.pdf
Description:
RES 470K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
470 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)