Vishay Dale RNX0254K70JKEL
RNX0254K70JKEL
Part No.:
RNX0254K70JKEL
Datasheet:
ShinYuaRNX0254K70JKEL.pdf
Description:
RES 4.7K OHM 5% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
4.7 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)