Vishay Dale RNX0255M11FKR6
RNX0255M11FKR6
Part No.:
RNX0255M11FKR6
Datasheet:
ShinYuaRNX0255M11FKR6.pdf
Description:
RES 5.11M OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
5.11 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)