Vishay Dale RNX025604KFKR8
RNX025604KFKR8
Part No.:
RNX025604KFKR8
Datasheet:
ShinYuaRNX025604KFKR8.pdf
Description:
RES 604K OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance:
604 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)