Vishay Dale RNX02562M0JKR8
RNX02562M0JKR8
Part No.:
RNX02562M0JKR8
Datasheet:
ShinYuaRNX02562M0JKR8.pdf
Description:
RES 62M OHM 5% 1/2W AXIAL
Resistance:
62 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)