Vishay Dale RNX0256K20FKEL
RNX0256K20FKEL
Part No.:
RNX0256K20FKEL
Datasheet:
ShinYuaRNX0256K20FKEL.pdf
Description:
RES 6.2K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
6.2 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)