Vishay Dale RNX02582M0FKLB
RNX02582M0FKLB
Part No.:
RNX02582M0FKLB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRNX02582M0FKLB.pdf
Description:
RES 82M OHM 1% 1/2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Bulk
Series:
RNX
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
82 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)