Vishay Dale RNX02590M0FNWF
RNX02590M0FNWF
Part No.:
RNX02590M0FNWF
Datasheet:
ShinYuaRNX02590M0FNWF.pdf
Description:
RES 90M OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
90 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
0.5W, 1/2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.290 L (3.56mm x 7.37mm)