Vishay Dale RNX03810M0DKR6
RNX03810M0DKR6
Part No.:
RNX03810M0DKR6
Datasheet:
ShinYuaRNX03810M0DKR6.pdf
Description:
RES 10M OHM 0.5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)