Vishay Dale RNX03815K0FKR6
RNX03815K0FKR6
Part No.:
RNX03815K0FKR6
Datasheet:
ShinYuaRNX03815K0FKR6.pdf
Description:
RES 15K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
15 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)