Vishay Dale RNX03815M0GNR8
RNX03815M0GNR8
Part No.:
RNX03815M0GNR8
Datasheet:
ShinYuaRNX03815M0GNR8.pdf
Description:
RES 15M OHM 2% 1W AXIAL
Resistance:
15 MOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)