Vishay Dale RNX038180KFKR8
RNX038180KFKR8
Part No.:
RNX038180KFKR8
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRNX038180KFKR8.pdf
Description:
RES 180K OHM 1% 1W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RNX
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
180 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)