Vishay Dale RNX0381M80KKLB
RNX0381M80KKLB
Part No.:
RNX0381M80KKLB
Datasheet:
ShinYuaRNX0381M80KKLB.pdf
Description:
RES 1.8M OHM 10% 1W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
1.8 MOhms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)