Vishay Dale RNX038200MFNEB
RNX038200MFNEB
Part No.:
RNX038200MFNEB
Datasheet:
ShinYuaRNX038200MFNEB.pdf
Description:
RES 200M OHM 1% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
200 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)