Vishay Dale RNX038210KJKR7
RNX038210KJKR7
Part No.:
RNX038210KJKR7
Datasheet:
ShinYuaRNX038210KJKR7.pdf
Description:
RES 210K OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
210 kOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)