Vishay Dale RNX038249KFKWF
RNX038249KFKWF
Part No.:
RNX038249KFKWF
Datasheet:
ShinYuaRNX038249KFKWF.pdf
Description:
RES 249K OHM 1% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
249 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)