Vishay Dale RNX03827M0FKLB
RNX03827M0FKLB
Part No.:
RNX03827M0FKLB
Datasheet:
ShinYuaRNX03827M0FKLB.pdf
Description:
RES 27M OHM 1% 1W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
27 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)