Vishay Dale RNX0382M20KNR6
RNX0382M20KNR6
Part No.:
RNX0382M20KNR6
Datasheet:
ShinYuaRNX0382M20KNR6.pdf
Description:
RES 2.2M OHM 10% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
2.2 MOhms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)