Vishay Dale RNX038350KFKLB
RNX038350KFKLB
Part No.:
RNX038350KFKLB
Datasheet:
ShinYuaRNX038350KFKLB.pdf
Description:
RES 350K OHM 1% 1W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
350 kOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)