Vishay Dale RNX038430MFNWF
RNX038430MFNWF
Part No.:
RNX038430MFNWF
Datasheet:
ShinYuaRNX038430MFNWF.pdf
Description:
RES 430M OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
430 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)