Vishay Dale RNX038470RJKR7N
RNX038470RJKR7N
Part No.:
RNX038470RJKR7N
Datasheet:
ShinYuaRNX038470RJKR7N.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)