Vishay Dale RNX038470RJNLBN
RNX038470RJNLBN
Part No.:
RNX038470RJNLBN
Datasheet:
ShinYuaRNX038470RJNLBN.pdf
Description:
RES 470 OHM 5% 1W AXIAL
Packaging:
Bulk
Resistance:
470 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)