Vishay Dale RNX038510MJNWF
RNX038510MJNWF
Part No.:
RNX038510MJNWF
Datasheet:
ShinYuaRNX038510MJNWF.pdf
Description:
RES 510M OHM 5% 1W AXIAL
Resistance:
510 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)