Vishay Dale RNX0387M60FNR8
RNX0387M60FNR8
Part No.:
RNX0387M60FNR8
Datasheet:
ShinYuaRNX0387M60FNR8.pdf
Description:
RES 7.6M OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
7.6 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)