Vishay Dale RNX0388M66FHRC
RNX0388M66FHRC
Part No.:
RNX0388M66FHRC
Datasheet:
ShinYuaRNX0388M66FHRC.pdf
Description:
RES 8.66M OHM 1% 1W AXIAL
Resistance:
8.66 MOhms
Tolerance:
±1%
Power(Watts):
1W
TemperatureCoefficient:
±50ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.420 L (3.56mm x 10.67mm)