Vishay Dale RNX05015M0GNEB
RNX05015M0GNEB
Part No.:
RNX05015M0GNEB
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaRNX05015M0GNEB.pdf
Description:
RES 15M OHM 2% 1.2W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
RNX
ProductStatus:
Obsolete
Resistance:
15 MOhms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
1.2W
Composition:
Metal Oxide Film
Features:
Flame Proof, High Voltage, Safety
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 225°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.540 L (3.56mm x 13.72mm)