Vishay Dale RNX07510M0KNR7
RNX07510M0KNR7
Part No.:
RNX07510M0KNR7
Datasheet:
ShinYuaRNX07510M0KNR7.pdf
Description:
RES 10M OHM 10% 2W AXIAL
Resistance:
10 MOhms
Tolerance:
±10%
Power(Watts):
2W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 225°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 0.790 L (3.56mm x 20.07mm)