Vishay Dale RNX1001M50JKR7
RNX1001M50JKR7
Part No.:
RNX1001M50JKR7
Datasheet:
ShinYuaRNX1001M50JKR7.pdf
Description:
RES 1.5M OHM 5% 2.5W AXIAL
Resistance:
1.5 MOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
2.5W
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 225°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.140 Dia x 1.040 L (3.56mm x 26.42mm)