Astrodyne TDI RPC1195-20
RPC1195-20
Part No.:
RPC1195-20
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaRPC1195-20.pdf
Description:
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
Packaging:
Box
Series:
RPC1195
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Wye)
Configuration:
Two Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
480V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
3.5 kV
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
Current:
20 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
TerminationStyle:
Threaded Post (10-32)
Category:
Power Line Filter Modules
Datasheet:
ShinYuaRPC1195-20.pdf
1. How to order RPC1195-20 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RPC1195-20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RPC1195-20?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RPC1195-20.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as RPC1195-20 pin diagram, RPC1195-20 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RPC1195-20 RPC1195-30
Part Number RPC1195-20 RPC1195-30
Manufacturer Astrodyne TDI Astrodyne TDI
Packaging Box Box
Series RPC1195 RPC1195
ProductStatus Active Active
FilterType Three Phase (Wye) Three Phase (Wye)
Configuration Two Stage Two Stage
Voltage-RatedDC - -
Voltage-RatedAC 480V 480V
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral) 3.5 kV 3.5 kV
Current 20 A 20 A
Frequency-Operating 50/60Hz 50/60Hz
Applications General Purpose General Purpose
ApprovalAgency CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO CE, CSA, cURus, ENEC, SEMKO
OperatingTemperature -25°C ~ 100°C -25°C ~ 100°C