Susumu RR0306P-561-D
RR0306P-561-D
Part No.:
RR0306P-561-D
Manufacturer:
Susumu
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRR0306P-561-D.pdf
Description:
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/20W 0201
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
RR
ProductStatus:
Active
Resistance:
560 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.05W, 1/20W
Composition:
Thin Film
Features:
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
0.010 (0.26mm)