Susumu RR0510P-301-D
RR0510P-301-D
Part No.:
RR0510P-301-D
Datasheet:
ShinYuaRR0510P-301-D.pdf
Description:
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance:
300 Ohms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)
NumberofTerminations:
Datasheet:
ShinYuaRR0510P-301-D.pdf
1. How to order RR0510P-301-D on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the RR0510P-301-D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RR0510P-301-D?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RR0510P-301-D.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image RR0510P-202-D RR0510P-301-D RR0510P-203-D RR0510P-302-D RR0510P-821-D
Part Number RR0510P-202-D RR0510P-301-D RR0510P-203-D RR0510P-302-D RR0510P-821-D
Manufacturer Susumu Susumu Susumu Susumu Susumu
Series RR RR RR RR RR
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 300 Ohms 300 Ohms 300 Ohms 300 Ohms 300 Ohms
Tolerance ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5%
Power(Watts) 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm) 0.016 (0.40mm)