Susumu RR0510P-5621-D
RR0510P-5621-D
Part No.:
RR0510P-5621-D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYuaRR0510P-5621-D.pdf
Description:
RES SMD 5.62KOHM 0.5% 1/16W 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Resistance:
5.62 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)