Susumu RR0510P-6491-D
RR0510P-6491-D
Part No.:
RR0510P-6491-D
Datasheet:
ShinYuaRR0510P-6491-D.pdf
Description:
RES SMD 6.49KOHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance:
6.49 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
0.016 (0.40mm)