Susumu RR0816P-332-D
RR0816P-332-D
Part No.:
RR0816P-332-D
Datasheet:
ShinYuaRR0816P-332-D.pdf
Description:
RES SMD 3.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance:
3.3 kOhms
Tolerance:
±0.5%
Power(Watts):
0.063W, 1/16W
TemperatureCoefficient:
±25ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
0.020 (0.50mm)